آداب سفرهای هوایی و چگونگی رفتار در هواپیما

۱۳۹۷ ۱۳ شهریور

ماموران امنیتی، اولین قدم سفر های هوایی

این مرحله اولین قدم شما برای ورود به مراحل سفر هوایی است. برای بررسی هایی که توسط ماموران امنیتی انجام می شود شما باید تمام لوازم و وسایل خود را از جیب ها خارج کرده و روی باسکت قرار دهید پس قبل از رسیدن به این مرحله آمادگی آن را داشته باشید.

لوازم شما بعد از گذر از بخش چک با اشعه ایکس، از سمت دیگر خارج می شود؛ پس برای جلوگیری از شلوغی صف و منتظر ماندن مسافران دیگر، به سرعت برای برداشتن لوازم تان به سمت بخش بعد از چک و انتهای مسیر بروید.

 

 با مهمانداران در مورد قوانین بحث نکنید

مطمئنا زمانی که مهمانداران هشدارهایی در مورد استفاده از برخی لوازم را به شما می دهند حقایقی پشت این هشدارها پنهان است که رعایت آن به نفع خود شماست پس برای حفظ شخصیت و داشتن سفری آرام، به تمامی توصیه هایی که قبل از پرواز به شما داده می شود توجه کنید.

حواستان به نشستن و لم دادن روی صندلی هواپیما باشد

اگر در حین سفر احساس خستگی کردید و قصد داشتید که با بازکردن صندلی خود راحت تر بنشینید ابتدا به صندلی پشتی نگاه کنید و مطمئن شوید که این تغییر پوزیشن شما مشکلی برای مسافری که روی صندلی عقب نشسته است ایجاد نمی کند.

از ضربه زدن به صندلی و اطراف محل نشستن خودداری کنید

اگر توجه کرده باشید بعضی از افراد با نشستن بدون حرکت، دچار بی حوصلگی می شوند و عادت به کوبیدن پا به زمین و یا حرکاتی از این قبیل دارند . به یاد داشته باشید که این گونه حرکات و تولید صدا در سفرهای هوایی اصلا خوشایند نیستند و موجب آزار مسافران دیگر می شوند. پس بهتر است برای رفع بی حوصلگی، یک نوشیدنی و یا کتابچه ای جالب را امتحان کنید.

ظاهر خود را در نظر بگیرید

می دانید که در داخل هواپیما شما در محیطی بسته قرار می گیرید و نزدیک به مسافران دیگر خواهید نشست، پس خوشبو بودن و داشتن ظاهری پاکیزه، اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. حتما قبل از سفر دوش بگیرید و با پوششی مرتب برای این سفر آماده شوید . تا حد ممکن از عطرهای تند و خیلی شیرین استفاده نکنید چرا که این طعم عطرها در فضای کوچک خوشایند نخواهند بود.

برای صحبت کردن دیگران با شما اصرار نکنید

 اگر دوست دارید با افراد جدید مکالمه داشته باشید و برای خود تجربه ای شیرین و لذت بخش از پرواز بسازید، مانعی ندارد، به راحتی می توانید با مسافران نزدیک خود ارتباط برقرار کنید اما اگر فردی که با او وارد صحبت شده اید تمایلی به پاسخ و ادامه ندارد به هیچ وجه با تکرار سوال و ... یک گفتگوی اجباری را فراهم نسازید. از طرفی اگر شما حوصله کافی برای صحبت با مسافر دیگر را ندارید به طور مودبانه با یک رفتار درست مثل کم صحبتی و کوتاه جواب دادن او را متوجه این نکته کنید.

 

برای دریافت سرویس منتظر بمانید

زمانی که مهماندار هواپیما را می بینید که برای سرویس رسانی در زمان غذا و یا میان وعده، در راهروی هواپیما در حال حرکت است بهتر است تا رسیدن او به صندلی شما منتظر بمانید. بعد از تحویل سرویس توسط مهماندار، شما بایستی قسمت مخصوص که پشت صندلی مسافر جلویی قرار گرفته را باز کرده و غذا یا نوشیدنی خود را روی آن سرو کنید.

 بیش از حد راحت نخوابید

حالت خواب شما در اتاق خوابتان با صندلی هواپیما متفاوت است. پس هنگامی که احساس خواب آلودگی می کنید در شرایطی به خواب بروید که با حرکت دست و پایتان مسافر کنار دستی خود را اذیت نکنید و یا اگر می دانید که در خواب حرکت غیرطبیعی خواهید داشت پس بهتر است چرت زدن در هواپیما را فراموش کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.
نمادهای اعتماد
سامانه خدمات گردشگری تابان آتی پرداز

سفرتاپ | سامانه آنلاین خدمات گردشگری اپلیکیشن تاپ