جاذبه های گردشگری شانگهای

۱۳۹۷ ۱۳ شهریور

اسکله و بلوار باند

باند یا وایتان، نماد معماری شهر شانگهای است؛ یک بلوار یک‌ونیم کیلومتری زیبا در کناره‌ی غربی رودخانه‌ هوانگ‌پو و در شرق خیابان ژونگ‌شان. با قدم زدن در امتداد ژونگ‌شان و این بلوار، هم رودخانه‌ درخشان را میتوانید ببینید و هم بناهای تاریخی با انواع معماری کهن و مدرن اروپایی و چینی.

در این نمایشگاه معماری جهانی بیش از پنجاه بنای زیبا، رنگارنگ و منظم را می‌بینید که شب‌ها با چراغ‌های روشن دیدنی‌تر هم می‌شوند. روزها کنار رودخانه و بلوار باند، مردم تمرین‌های رقص یا تای‌چی می‌کنند.

دیوار عاشق کنار رودخانه هم بسیار زیبا و چشم‌نواز است؛ یک دیوار با ساختاری شبیه جعبه، برای جلوگیری از سیل و سنگ‌های رنگی مرمر و گرانیت. اینجا می‌توانید سراغ پارک هوانگ‌پو را هم بگیرید؛ اولین پارک عمومی چین که از سال ۱۸۸۶ برقرار بوده و پیکره‌ قهرمانان مردمی آن بسیار مشهور استموزه تاریخ باند هم زیر همین تندیس است.

 

 

 

باغ یویوان

این باغ ۴۰۰ساله، یکی از زیباترین باغ‌ها در بخش جنوب‌شرقی کشور چین است و مخصوصا در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی، پر از آلاچیق، دریاچه و ماهی، صخره‌ی یشم، بامبو و درخت‌های کهن و گل‌های یاس و رنگارنگ دیگر.

اولین بار باغ یو را در میانه‌ قرن شانزدهم، در دوران بلند پادشاهی مینگ، یک مقام دولتی برقرار کرد. باغ یویوان را در قرن‌های بعد، بزرگتر و گسترده‌تر کردند و از سال ۱۹۶۱ هم درهایش به روی تمام مردم باز شد.

اینجا، علاوه بر سرسبزی و شادابی باغ، فضاهای سبز و سنگی طبیعی و دست‌سازش، یک گالری از تندیس‌های سنگی هم دارد و در تالارهای آن هم می‌توانید دیدنی‌هایی مانند انواع سلاح و سکه را تماشا کنید؛ پنج تالار و اتاق با نام‌های سانسویی، وانهوا، دیانچون، هویی‌جینگ و یوهوا. یویوان را نزدیک شهر قدیمی و در خیابان انرن پیدا می‌کنید. ورودی آن حدودا بین ۳۰ تا ۴۰یوان است و درهای باغ ساعت ۵ بعدازظهر بسته می‌شوند.

 

 

 

معبد شهر خدا

معبد شهر خدا یا چنگهوانگ میائو یکی دیگر از معابد باستانی بودایی در شانگهای است که جهانگردان بسیاری سراغش را می‌گیرندمعبدی که در عمر بیش از ۶۰۰ ساله خود، با امپراتوری‌های مختلف چینی، ماجراها و دگرگونی‌های فراوانی را از سر گذرانده است.

بارها هم بسته شده یا کاربری‌های دیگری به جز معبد و صومعه، مثل جواهرفروشی، داشته استچنگهوانگ میائو از سال ۱۹۹۴ باز به همان سر و شکل گذشته درآمد. درکنار لذت بردن از فضای آرام و دیدنی این معبد، می‌توانید خرید هم بکنید، چون اطراف معبد پر از فروشگاه و مغازه‌هایی است با قدمت یک قرن. بهتر از همه هم نزدیک بودن آن به باغ دل‌انگیز یویوان؛ پس با یک تیر میتوانید دو نشان بزنید.

 

 

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.
نمادهای اعتماد
سامانه خدمات گردشگری تابان آتی پرداز

سفرتاپ | سامانه آنلاین خدمات گردشگری اپلیکیشن تاپ